Zpět na hlavní stránku

Jarní víkendovka zdárně za námi!

20.05.2024

Druhá IBISí víkendovka tohoto ročníku je zdárně za námi! Letos jsme o prvním májovém víkendu (3. - 5. 5. 2024) zamířili do Obůrky u Blanska, na samý okraj malebné CHKO Moravský kras.

A CO VŠE JSME SPOLEČNĚ ZAŽILI?

První den byl ve znamení seznamování, a to nejen s ostatními řešiteli a organizátory, ale díky interkativní botanicko-zoologické přednášce i s CHKO Moravský kras. Den jsme zakončili večerníčky: biologickými adaptacemi klasických pohádek v podání našich účastníků.

Druhý den, ozbrojeni znalostmi z přednášky, alespoň čtyřmi řízky, gumáky a čelovkami, jsme se vypravili na průzkum Barové jeskyně a jeskyně Býčí skála. V Býčí skále jsme pozorovali netopýry, brodili se podzemním potokem a obdivovali jeskynní výzdobu. V Barové jeskyni nás pak (místo cocktailů) čekaly paleontologické vykopávky kosterních pozůstatků pravěkých jeskynních medvědů, lišek, lvů a dalších tvorů. Celý den byl zakončený dobrodružnou noční hrou, z které vzniklo mnoho krásných komixů.

Třetí den jsme se věnovali nácviku první pomoci, v rámci které jsme se naučili jak správně zafixovat poraněnou končetinu a jak se postarat o člověka v bezvědomí či při epileptickém záchvatu. Celá víkendovka pak byla zakončena hrou, kde měli účastníci na starosti management lesa. A vedlo se jim opravdu dobře!

CO DĚLAT, POKUD CHCETE NĚCO PODOBNÉHO ZAŽÍT?

Pusťte se do řešení dalšího ročníku IBISu, který startuje tradičně v září. Díky tomu s námi můžete zažít takto nabitý program hned dvakrát ročně. Pro aktuální informace nezapomeňte sledovat náš web a sociální sítě (Instagram: @ibis.muni). Už teď se těšíme na další čas strávený s vámi.