Zpět na hlavní stránku

LEGO K-SCUK 2021

13.09.2021

Ročník s ročníkem se sešel a my za sebou máme další povedený K-SCUK organizovaný opět ve spolupráci s KSI. Letošní soustředění se neslo v duchu stavebnice LEGO a v průběhu bojů se zákeřným Legolasem, který si uzurpoval právo na všechny lego kostičky světa, jsme se obohatili nejen odbornými přednáškami z biologie a informatiky, ale také projekty, ve kterých jsme si mohli například vyzkoušet syntetizovat měděné nanoklastry nebo psát heuristické algoritmy, které používají například moderní Tesly k autonomnímu řízení. To však není to hlavní, mimo kumulujícího se spánkového deficitu jsme si vytvořili řadu přátelství a odnesli spoustu zážitků, na které jen tak nezapomeneme. 

A jak K-SCUK vidí účastníci?

Letošní K-SCUK byl opravdu LEGOndární, účastníci se do tématu nesoucím se celým soustředěním rychle vžili. Já bych vypíchla psychologicko–detektivní hru s názvem "Temelín", ze které se vyvinulo něco jiného, než by kdo na začátku čekal. Dále jsem byla nadšená z aktivity, která spočívala v interpretaci uměleckého díla, které viděl pouze malíř a měl je nakreslit ostatním. Přednášky, které jsem navštívila, byly především biomedicínské a zmínila bych zde téma "Nádorový supresor p53", o jehož důležitosti jsem slyšela poprvé. Celé soustředění jsem si užila  a v mnohém jsem se inspirovala a dozvěděla se i něco o ostatních účastnících, ať už z her, čajového večerníčku či prostého rozhovoru ;).

Eliška F.

Letošní K-SCUK se pro mne nesl ve znamení intenzivních zážitků. Nejcennější, co si z akce odnáším, jsou nově navázaná přátelství a upevnění těch stávajících. Z programu bych chtěla velmi ocenit zejména trénink první psychické pomoci, která je často opomíjena, byť se s ní setkáváme častěji než s poskytnutím první pomoci lékařské. Věřím, že všechny pobavil i biologicko-informatický kvíz, kde měli biologové za úkol popsat pojmy z informatiky a naopak víte, jak vypadá takový červeno-černý strom? A co třeba problém hladových filozofů? Kde podle informatiků máme šlašinky? Společnými silami jsme dospěli k překvapivým závěrům, to byste se divili …

Eliška P.

Já na K-SCUKu oceňuji především komplexnost a širokou variabilitu programu. Soustředění rozhodně nebylo jen o biologickych přednáškách a projektech, i když ty byly opravdu zajímavé, ale také o trénování našich soft-skills při účastnických prezentacích, taktických hrách či večerní sebereflexi nad šálkem bylinkového čaje. Jak ale ráda říkám, skvělou akci tvoří skvělí lidé a těch bylo na K-SCUKu ... No, vlastně všichni. Načerpala jsem díky nim novou inspiraci, užila si spoustu zábavy a navázala pár nových přátelství. Totiž pokud s někým jdete v jednu hodinu ráno čtyři kilometry pro papriku na snídani, pokud pro tým skočíte do ledové vody jen abyste ulovili obří svítící nafukovací labuť, či pokud se ve skupince oblečete do naprosto crazy kostýmů, abyste sehráli scénku z pravěké jeskyně i kubánského baru, pak je mezi vámi skutečně speciální pouto. 

Hanka S.

Co udělat proto, abyste se také mohli zúčastnit K-SCUKu? Řešte IBIS! Toto nezapomenutelné závěrečné soustředění se koná každoročně první týden v září a je odměnou pro nejlepší řešitele korespondenčních seminářů IBIS a KSI, po 13 řešitelích z každého semináře.