organizátoři

Zobrazit bývalé organizátory

Monika Kuncová

Hlavní organizátorka

Odborné zájmy: Ekotoxikologie, životní prostředí

Monča je studentkou nově akreditovaného studijního programu Životní prostředí a zdraví na PřF MUNI. Nejvíce ze všeho ji baví objevovat nové věci a překonávat překážky, nejen proto se rozhodla jít cestou průkopníka. Jelikož ji opravdu nebaví sedět doma na zadku, má spoustu zájmů, zejména se věnuje atletice, skautu, turistice, historickému šermu a občas se pokouší překonat svůj absolutní hudební hluch hrou na flétnu. Nejšťastnější je ve společnosti malých dětí, se kterými si může hrát a předávat jim svoje zkušenosti, většinou značně ztřeštěnou cestou. A až ji osobně poznáte, už nikdy nezapomenete, že má ráda vřelá objetí! :)

Jan Mičan

Organizátor, Webmaster

Odborné zájmy: medicína, bio/chemoinformatika

Honza je studentem pátého ročníku Všeobecného lékařství na Masarykově univerzitě. Jeho dlouholetý zájem o programování, biologii a chemii ho přivedly nejen k vytvoření a správě webu IBISu, ale také k výzkumné činnosti v teoretickém týmu Loschmidtových laboratoří. Zabývá se především možnostmi využití výpočetní techniky k vývoji nových léků proti mozkové mrtvici, předpovídání struktury a funkce enzymů nebo vytvářením enzymů zcela nových, s unikátními vlastnostmi. Je nadšeným uživatelem a propagátorem autostopu, v současnosti nejrychlejší, nejpohodlnější, nejekologičtější a nejlevnější možnosti dopravy na lidské vzájemnosti. Mimo autostopu po republice i v Evropě ho potkáte v kině Scala na uměleckém filmu, na koncertě Muchy a jiných umělců, či v ulicích brněnského nočního i denního života. Na kytaru vám zahraje na víkendovce a při urbexu ho asi nepotkáte, pokud na něj spolu přímo...více

Stanislav Juračka

Organizátor

Odborné zájmy: syntetická biologie, biotechnologie, molekulární biologie, genetika

Standa je studentem bakalářského oboru Molekulární biologie a genetika na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Aktuálně je součástí laboratoře bioinženýrství mikroorganismů, kde se věnuje tvorbě syntetických organismů a jejich možnému biotechnologickému využití. Pokud zrovna nestuduje, cestuje po Erasmech, zajde si na skautskou výpravu, nebo si přečte dobrou knížku. Taktéž je velmi zdatný v prokrastinaci učení se na zkoušky (psaním tohoto medajlonku, právě velice účinně prokrastinuje.)

Ing. Tomáš Janovič

Organizátor

Odborné zájmy: Mikroskopie, analýza obrazu, proteomika

Tomáš je studentem CEITEC PhD školy a členem výzkumné skupiny LifeB, kde se věnují studiu lidských telomerových proteinů. Sám se specializuje a zaměřuje převážně na popis dynamiky proteinových interakcí za použití pokročilých mikroskopických metod. Tímto se snaží aplikovat zkušenosti získané během studia biomedicínského inženýrství, kde se zabýval zobrazovací technikou a zpracováním signálů a obrazových dat. Těší ho každá příležitost, kdy může předat své znalosti a proto rád vyučuje a podílí se na organizaci nejrůznějších kurzů a workshopů. Mimo práci je vášnivý sportovec, cestovatel, miluje hory a nejvíc Beskydy, kam se rád vrací. Zajímá se o fotografování, auta a vždy si najde čas na dobré jídlo. Snaží se brát věci pozitivně a s úsměvem, protože negativní postoj nikdy nikoho nikam neposune.

Daniel Pluskal

Organizátor

Odborné zájmy: Biochemie, proteomika, enzymologie

Daniel je (prozatím) bakalářským studentem biochemie na Masarykově univerzitě, avšak již tři roky před nástupem na MU současně se svými gymnaziálními studii už působil v Loschmidtových laboratořích MU, kde se dodnes zabývá výzkumem strukturně-funkčních vztahů bioluminiscenčních enzymů převážně pomocí metod fyzikální biochemie. Je členem PPNS JMK, držitelem ceny Učené společnosti České republiky a rád se podílí na organizaci soutěží a akcí popularizujících vědu mezi mládeží. Ve svém volném čase se věnuje vážné orchestrální, středověké a moderní folkové hudbě, lukostřelbě a hrám na hrdiny.

Tomáš Kotačka

Organizátor

Odborné zájmy: Biochemie

Tomáš je studentem bakalářského oboru biochemie ve třetím ročníku na Přírodovědecké fakultě Masarykovy Univerzity. Působí ve výzkumné skupině na ústavu RECETOX, kde se zabývá detekčními systémy pro studium agonismu látek a směsí pro retinoidní a thyroidní receptory. Ve volném čase se věnuje boulderingu a učení novým věcem, které mu nejdou, nebo někde cestuje.

Anna Ireinová

Organizátorka

Odborné zájmy: Životní prostředí, Vliv látek v prostředí na člověka

Ahoj, studuju zbrusu nový studijní program Životní prostředí a zdraví na PřF MUNI. Je to pro mě ideální mix biologie a chemie zaměřený na lidské zdraví a přírodu kolem nás. Ráda čtu, především fantasy, mysteriózní, detektivní žánry a jejich všemožné kombinace. Čas od času mě chytne kreativní nálada a pak vyšívám, vyrábím a všemožně tvořím ze všeho, co mi přijde pod ruku, přičemž se snažím dávat materiálům druhou šanci. Nejradši ze všeho mám ale Irsko – jeho kulturu, hudbu a hlavně tanec.

Vít Procházka

Organizátor

Odborné zájmy: mikrobiologie, molekulární biologie, technická chemie

Vítek je bakalářský student mikrobiologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity a technické chemie na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice. V minulosti se podílel na výzkumu stafylokokových bakteriofágů. Hraje na příčnou flétnu, se kterou působí v Divadle hudby a poezie Agadir. Ze všeho nejvíc miluje svoji tlustici a péčí o ni tráví prakticky všechen svůj volný čas.

Amálie Švehlová

Organizátorka

Odborné zájmy: Bioinformatika

Jsem studentkou Bioinformatiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Spojení chemie, biologie a počítačové techniky mě strašně baví. Mimo studia se ráda zabývám hudbou a to ať už poslechem nebo psaním, mám ráda přírodu a zvířata a taky ráda tvořím, maluju a kreslím. Také ráda trávím čas s přáteli a když je možnost cestovat, tak ji nikdy neodmítnu.

Jan Macek

Organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Historie medicíny

Honza je studentem prvního ročníku na Lékařské fakultě MU a dlouholetý řešitel všech možných i nemožných přírodovědných seminářů, i proto se rozhodl stát se organizátorem IBISu. Pokud se zrovna neučí anatomii nebo nekoumá nad alternativním využitím mrkve v kuchyni, zajde si Honza rád zaběhat, či posedí nad dobrou knihou s hrnkem kávy. Jeho životním i profesním vzorem je největší český myslitel Jára Cimrman a jeho heslo „táhni a srůstej“.

František Váňa

Organizátor

Odborné zájmy: Medicína, Imunologie, Evoluční biologie, Buněčná biologie

Franta je naším, byť krátkodobým, odchovancem a nadšeným studentem prvního ročníku Všeobecného lékařství na Masarykové univerzitě. V rámci samostudia se též věnuje i Cimrmanologii a ve volném čase rád cestuje po přírodě, věnuje se řadě sportů a s radostí si pak přečte ať už odbornou, či fantasy knížku. Mimo jiné jde o sběratele/tvořitele memes a slovních hříček se slabostí pro mechorosty.

Jaroslav Rohel

Organizátor

Odborné zájmy: Botanika

Jarda studuje Ekologickou a evoluční biologii na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Je velkým nadšencem snad do všech přírodních věd, srdcem je však botanik. Většinu volného času proto věnuje pozorování, objevování a lovu rostlin, jejichž následným určováním a lisováním tráví kouzelné večery. Baví jej také včelaření a ani matematika mu není cizí. Velmi rád čte a miluje vůni starších knih (nebo herbářových sbírek :-)).

Michaela Dušková

Organizátorka

Odborné zájmy: Molekulární biologie a genetika

Míša je studentkou prvního ročníku magisterského programu Molekulární biologie a genetika na Masarykově univerzitě. Většinu svého času tráví v laboratoři, kde se snaží uplatnit syntetickou biologii ve světě bakteriofágů. Je také členkou studentského spolku Generace Mendel, který se mimo jiné věnuje popularizaci vědy a v roce 2020 se úspěšně účastnil mezinárodní soutěže v sytetické biologii iGEM. Ve volném čase maluje, čte, nebo se stará o svá pokojová kvítka, která zabírají většinu jejího (a nejen jejího) životního prostoru.

Hanka Slámová

Organizátorka

Odborné zájmy: Životní prostředí, toxikologie, chronobiologie

Hanka je dalším organizátorem, který se nikdy nerozhodl, jestli jej více baví biologie nebo chemie. A tak nakonec obojí spojila studiem oboru Životní prostředí a zdraví na PřF. Hanka je poměrně hyperaktivní člověk se spoustou různých zájmů: miluje tanec a hudbu, cestování, horskou turistiku, fotografování kytiček, vektorové kreslení, zajímá se o kriminální případy a psychologii ... a také se nachází i v organizačním týmu chemického semináře ViBuCh. Ale i v největším pracovním vytížení si vždy najde čas na poklidné posezení s přáteli nad šálkem kávy.

Eliška Pirnosová

Organizátorka

Odborné zájmy: Biologie, matematika, fyzika, bioinformatika

Eliška se rozhodla studovat Matematickou biologii a biomedicínu na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Kromě záliby v biologických soutěžích a seminářích se po celou dobu středoškolského studia věnovala i chemii, fyzice a matematice, o které vás ve svých úlohách neplánuje ochudit. Mezi její neodborné zájmy patří zejména četba, pletení a další titěrné ruční práce. Mezi IBISími organizátory se nadšeně hlásí k uctívačům velikána Járy Cimrmana a řídí se jeho zásadním životním heslem: „No, bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát…“

Eliška Frolová

Organizátorka

Odborné zájmy: Genetika a molekulární biologie, ekologie, psychologie

Eliška je prvačkou oboru Lékařské genetiky a molekulární diagnostiky v Brně, původem je však z Hradce Králové. Kromě biologie či chemie ji vždy také bavila literatura a čtení, turistika, pokud se nešlape příliš do kopce, a zpěv, nejlépe francouzských písní či písní s „velmi hlubokým“ textem. Ráda peče a jí a je hrdým majitelem moka konvičky, takže její další zálibou je vaření kávy přátelům a její následná konzumace. Na střední hojně navštěvovala přírodovědné akce a soustředění a organizovat IBIS je pro ni skvělá možnost seberealizace.

Jindřich Matuška

Organizátor

Odborné zájmy: Matematika, programování

Jindra je studentem informatiky na FI MUNI. Na gymnáziu se věnoval především matematice, chemii a fyzice a i nadále se snaží mít od každého něco. Stále však nenašel to Něco, co by ho chytlo a už nepustilo. Mimo školu se věnuje lidovému tanci a experimentům jak v kuchyni, tak v programování.