O semináři

Interaktivní biologický seminář (IBIS) je korespondenční kurz pro nadšené středoškoláky, které baví biologie a přírodní vědy obecně. Kurz navazuje na bohatou historii korespondenčních seminářů na Masarykově univerzitě a je organizován studenty a učiteli Přírodovědecké fakulty.

Proč řešit IBIS?

Jsi na střední škole a chystáš se maturovat z biologie? Chceš se hlásit na vysokou na přírodovědný obor nebo medicínu, farmacii či veterinu? Baví tě biologie a rád objevuješ nové věci? Chceš se dozvědět více o světě kolem sebe? Pak je IBIS určený právě Tobě!

Jak je IBIS organizován?

Seminář vedou studenti a učitelé Přírodovědecké a Lékařské fakulty MU a probíhá téměř zcela přes online rozhraní na stránkách ibis.sci.muni.cz. V několika sadách během školního roku zde budou zveřejněny úkoly z nejrůznějších oblastí biologie se zřetelem na moderní trendy a nejnovější poznatky. IBIS je seminář pro jednotlivce, což nám umožní nejen spravedlivější hodnocení úkolů, ale i výběr účastníků na soustředění K-SCUK. A protože biolog je tvor zvídavý a jen virtuální prostředí mu nestačí, proběhne také několik víkendových setkání, kde se seznámíš s ostatními řešiteli a organizátory, vyzkoušíš si unikátní experimenty v moderních laboratořích a v terénu se podíváš na biologicky zajímavá a cenná místa.

Co mi IBIS přinese?

Při řešení úkolů semináře a na víkendových soustředěních se naučíš mnohem více, než Ti mohou říci ve škole a poznáš spoustu zajímavých lidí. Samozřejmě také zažiješ mnoho zábavy.

Jak se mohu zapojit do IBISu?

Na nic nečekej, zaregistruj se na těchto stránkách a nech IBISe, aby ti ukázal, jak je příroda a biologie úchvatná.

Další informace o semináři nalezneš zde.